İzmir Dans Atölyesi organizatörlüğünde her yıl Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde gerçekleştirilen İDA Kupası, 4. yılında Karşıyaka Belediyesi’nin destekleriyle, yakın zamanda kaybettiğimiz değerli dans sporcusu muhteşem genç adam Kaan Özelçam anısına, 4. KAAN ÖZELÇAM İDA KUPASI adıyla 11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde dans severlerle buluşuyor.

Kaan Özelçam, lösemi ile 2012 yılından beri mücadele eden, lösemiyi 2 kere yenip tekrar dans pistlerine dönmüş ve büyük bir azim ve dans aşkıyla başarıdan başarıya ulaşmış özel bir genç adamdır. Geçtiğimiz yıl ilik nakli olan güzel gencimiz, bu yıl başında ışıklarla buluştu. Çalışmanın, azmin, dans tutkusunun vücut bulmuş hali olan Kaan Özelçam ismini İDA Kupası ile birlikte ölümsüzleştirerek, lösemi ile mücadele eden güzel yüreklere dikkat çekmek ve destek olmak hedeflenmektedir.

Dünya Dans Sporları Federasyonu’na bağlı uluslararası etkinlikte, Dünya ve Türkiye sıralamalarındaki yerlerini yükseltmek amacıyla kıyasıya mücadele edecek sporcular, 7 farklı ülkeden hakemler tarafından değerlendirilecekler.

4. Kaan Özelçam İDA Kupası, 11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Her iki günde de 08.30 da başlayacak ve tüm gün sürecek yarışmada Minikler, Yıldızlar, Gençler, Yetişkinler ve Büyükler yaş kategorilerindeki sporcular, Latin (Samba, Cha Cha, Rumba, Paso Doble, Jive) ve Standart (İngiliz Valsi, Avrupa Tangosu, Viyana Valsi, Foxtrot, Quickstep) danslar disiplininde yarışacaklar.

 

Seyircilerin merakla beklediği en ihtişamlı bölüm olan Gala Programı ise, Cumartesi ve Pazar günleri 19.00 da Musicana Band’ın kıpır kıpır ezgilerinden oluşan bir konserle açılacak. Gece boyunca tüm yarışmalar yine Musicana Band’ın canlı müziği eşliğinde gerçekleşecek. 2 gün boyunca dünyanın en iyi dans sporcularının sahne alacağı dans yarışmasında ayrıca göz kamaştıran sürpriz gösteriler de izleyicilerle buluşacak.

Detaylı bilgiyi 0 232 3862299 numaralı telefonla İzmir Dans Atölyesi’ne ulaşarak ya da www.idacup.com internet sitesini ziyaret ederek edinebilirsiniz.

Basın Bülteni